Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie

Trzydniowe zajęcia dla dzieci pn. "Poranki z bajką"

W dniach 2-4.08.2023 r. w uniejowskiej bibliotece odbyły się zajęcia dla dzieci pn. "Poranki z bajką".
W pierwszym dniu dzieci uczestniczyły w spektaklu teatralnym pn. "Poranki z legendą o Białej Damie" z użyciem pacynek. Bohaterami byli: piękna Uniejowianka- Biała Dama, młodzieniec i łotrzykowie, którzy chcieli wykraść skarb, czy im się to udało dowiedzieć się mogli uczestnicy zajęć. Tego dnia dzieci wykonywały również pracę plastyczną, a ich motywem przewodnim była Biała Dama, Zamek i park zamkowy.
W dniu 03.08.2023 roku odbyły się drugie zajęcia z cyklu Poranki z bajką. Tym razem wystawiono teatrzyk pt. Poranki z legendą o Diable Borucie". Po spektaklu dzieci wykonywały pracę plastyczną dotyczące przedstawionego pokazu z udziałem pacynek.
Ostatniego dnia odbyły się trzecie - a zarazem ostatnie zajęcia z cyklu Poranki z bajką. Wystawiono teatrzyk pt. „Poranek z bajkami naszego dzieciństwa".
Po spektaklu dzieci wykonywały pracę plastyczną.
 
Dziękujemy za udział w trzydniowych porankach z bajką.
 
Zdjęcie przedstawia dzieci podczas zajęć plastycznych. 4.08.2023 r. wyk. Sylwia Szymańska
 
 
 
Zdjęcie przedstawia dzieci podczas zajęć "Poranki z bajką". 3.08.2023 r. wyk. Sylwia Szymańska
 
Zdjęcie przedstawia dzieci uczestniczących w zajęciach plastycznych. 2.08.2023 r. wyk. Sylwia Szymańska
 
 
 

"Dofinansowania dla bibliotek publicznych za zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0"

 

Dofinansowanie operacji pn. „Wianki nad Wartą" z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

 

W wyniku realizacji operacji zostanie osiągnięty cel: „Kultywowanie lokalnego dziedzictwa związanego z działalnością rybacką poprzez zorganizowanie imprezy „Wianki nad Wartą”. Efektem będzie przeprowadzenie warsztatów w wyplataniu wianków świętojańskich, ugotowanie i pokazanie krok po kroku zupy rybnej przez profesjonalnego kucharza z wykorzystaniem zasobów rybnych od okolicznych dostawców, zaangażowanie zespołu, który przedstawi Obrzęd Nocy Świętojańskiej – święta wody i ognia.

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Odwiedź nas na fb

Facebook Brand Resources

 

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa

W ramach projektu w 2023 i 2024 r. podjęte będą dwutorowe działania:

  1. Budowanie wiedzy i kompetencji:
  • Dopracowywanie i poszerzanie efektów badań oraz uzgodnień realizowanych
    w Spycimierzu i Uniejowie w latach 2018-2022 w zakresie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego.
  • Odkrywanie nowych obszarów problemowych związanych z wyzwaniami stojącymi przed depozytariuszami tradycji wpisanych na listę UNESCO oraz samorządami, na których terenie są te tradycje kultywowane.
  1. Organizacja i transfer wiedzy z wykorzystaniem technologii cyfrowych: budowa i prowadzenie internetowej bazy wiedzy.

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego"

Projekt dofinansowania z budżetu państwa

Celem zadania jest opracowanie i wdrażanie pionierskiego programu ochrony zjawiska procesji Bożego Ciała z tradycją kwietnych dywanów w Spycimierzu. W ramach zadania przewiduje się dwutorowe działania w modelu partycypacyjnym z decydujacym głosem depozytariuszy: 1. Interdysyplinarne badania etnologów, geografów, historyków, biologów zwieńczone wydaniem raportu z ekspertyzami i zaleceniami do holistycznej ochrony tradycji; 2. Opracowanie w oparciu o raport oferty edukacynej centrum historyczno-kulturowego, sicieżki dydaktycznej i kocnepcji produktu turystyki zrównoważonej. Długotrwałym rezultatem społecznym będzie wzmocnienie potencjału depozytariuszy i ochrona tradycji.
 

Dofinansowanie z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA

 

 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Kampania Społeczna przeciwdziałająca dziadurzeniu

Wyszukaj w katalogu

 

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 7

W poprzednim tygodniu: 34

W tym miesiącu: 17

W poprzednim miesiącu: 175

Wszystkich: 5684