Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie

Spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Lingas- Łoniewską

W piątek 13 października w ramach współpracy Instytutu Książki z Dyskusyjnym Klubem Książki działającym w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie odbyło się spotkanie autorskie z wrocławską pisarką Agnieszką Lingas-Łoniewską zwaną przez swych czytelników Dilerką Emocji.

Agnieszka Lingas – Łoniewska zadebiutowała w styczniu 2010 roku powieścią „Bez przebaczenia”. Obecnie jest jedną z najpoczytniejszych pisarek prozy kobiecej. Na swoim koncie ma już ponad pięćdziesiąt bestsellerowych powieści, stanowiących elektryzujący miks gatunków: romansu, dramatu i sensacji. Jest laureatką konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle. Jest też współautorką kilku antologii. Tworzy w internecie stronę Czytajmy Polskich Autorów, która ma na celu propagowanie polskiej prozy, prowadzi blog z recenzjami, organizuje cykliczne konkursy, w których można wygrać książki polskich autorów.

Trzeba przyznać, że Pani Agnieszka zarówno pisze jak i opowiada zajmująco. Jest chyba jedną z najchętniej, najbarwniej, najciekawiej opowiadających pisarek jeśli chodzi o zdradzanie kulis swojej pracy. Dla wielbicielek twórczości Agnieszki Lingas - Łoniewskiej spotkanie w uniejowskiej bibliotece było niepowtarzalną okazją do porozmawiania o warsztacie twórczym pisarki, o jej inspiracjach i pasjach. Pani Agnieszka jest osobą energiczną, żywiołową i z dużym poczuciem humoru. Na pytania odpowiadała wyczerpująco i dowcipnie często rozbawiając swych słuchaczy.

Przed rozstaniem Pani Agnieszka stemplowała i podpisywała egzemplarze swoich książek zakupione przez uczestniczki spotkania oraz pozowała z nimi do pamiątkowych zdjęć.

Spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Lingas - Łoniewską

"Dofinansowania dla bibliotek publicznych za zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0"

 

Dofinansowanie operacji pn. „Wianki nad Wartą" z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

 

W wyniku realizacji operacji zostanie osiągnięty cel: „Kultywowanie lokalnego dziedzictwa związanego z działalnością rybacką poprzez zorganizowanie imprezy „Wianki nad Wartą”. Efektem będzie przeprowadzenie warsztatów w wyplataniu wianków świętojańskich, ugotowanie i pokazanie krok po kroku zupy rybnej przez profesjonalnego kucharza z wykorzystaniem zasobów rybnych od okolicznych dostawców, zaangażowanie zespołu, który przedstawi Obrzęd Nocy Świętojańskiej – święta wody i ognia.

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Odwiedź nas na fb

Facebook Brand Resources

 

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa

W ramach projektu w 2023 i 2024 r. podjęte będą dwutorowe działania:

  1. Budowanie wiedzy i kompetencji:
  • Dopracowywanie i poszerzanie efektów badań oraz uzgodnień realizowanych
    w Spycimierzu i Uniejowie w latach 2018-2022 w zakresie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego.
  • Odkrywanie nowych obszarów problemowych związanych z wyzwaniami stojącymi przed depozytariuszami tradycji wpisanych na listę UNESCO oraz samorządami, na których terenie są te tradycje kultywowane.
  1. Organizacja i transfer wiedzy z wykorzystaniem technologii cyfrowych: budowa i prowadzenie internetowej bazy wiedzy.

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego"

Projekt dofinansowania z budżetu państwa

Celem zadania jest opracowanie i wdrażanie pionierskiego programu ochrony zjawiska procesji Bożego Ciała z tradycją kwietnych dywanów w Spycimierzu. W ramach zadania przewiduje się dwutorowe działania w modelu partycypacyjnym z decydujacym głosem depozytariuszy: 1. Interdysyplinarne badania etnologów, geografów, historyków, biologów zwieńczone wydaniem raportu z ekspertyzami i zaleceniami do holistycznej ochrony tradycji; 2. Opracowanie w oparciu o raport oferty edukacynej centrum historyczno-kulturowego, sicieżki dydaktycznej i kocnepcji produktu turystyki zrównoważonej. Długotrwałym rezultatem społecznym będzie wzmocnienie potencjału depozytariuszy i ochrona tradycji.
 

Dofinansowanie z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA

 

 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Kampania Społeczna przeciwdziałająca dziadurzeniu

Wyszukaj w katalogu

 

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 16

W poprzednim tygodniu: 30

W tym miesiącu: 42

W poprzednim miesiącu: 135

Wszystkich: 7031