Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie

Finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Maryjnej

W dniu 31 maja 2023 roku w siedzibie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie odbył się Finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Maryjnej.
 
Komisja w składzie: ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz, Beata Szymczak, Robert Palka, Witold Smętkiewicz, wysłuchała prezentacji 11 wierszy w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria I – 5 recytacji, kategoria II – 6 recytacji.
 
Zgodnie z kryteriami zawartymi w regulaminie konkursu, Komisja postanowiła, że nagrody i wyróżnienia w konkursie otrzymają:
Kategoria I: klasy I-III
I nagroda: Aleksandra Grodzicka
III nagroda: Marta Jarnot, Gabriel Lach
III nagroda: Jakub Smulik
Wyróżnienie: Alicja Czyżo
Kategoria II: klasy IV-VIII
I nagroda : Maja Pawlak
II nagroda: Karina Kunicka
III nagroda: Zofia Rosiak
Wyróżnienia: Faustyna Frątczak, Hanna Spławska-Wiatr, Olga Perlińska
 
Nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Podziękowania za wkład pracy i zaangażowanie w przygotowanie uczniów przekazujemy także ich opiekunom.
 
Wszystkich finalistów: nagrodzonych i wyróżnionych, zapraszamy na uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród, które odbędzie się 4 czerwca po mszy świętej niedzielnej o godz. 10:30 w Kolegiacie w Uniejowie.
 
Pomysłodawcą i fundatorem nagród Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Maryjnej z okazji nawiedzenia Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej jest ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz, proboszcz parafii Uniejów.

Finał

"Dofinansowania dla bibliotek publicznych za zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0"

 

Dofinansowanie operacji pn. „Wianki nad Wartą" z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

 

W wyniku realizacji operacji zostanie osiągnięty cel: „Kultywowanie lokalnego dziedzictwa związanego z działalnością rybacką poprzez zorganizowanie imprezy „Wianki nad Wartą”. Efektem będzie przeprowadzenie warsztatów w wyplataniu wianków świętojańskich, ugotowanie i pokazanie krok po kroku zupy rybnej przez profesjonalnego kucharza z wykorzystaniem zasobów rybnych od okolicznych dostawców, zaangażowanie zespołu, który przedstawi Obrzęd Nocy Świętojańskiej – święta wody i ognia.

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Odwiedź nas na fb

Facebook Brand Resources

 

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa

W ramach projektu w 2023 i 2024 r. podjęte będą dwutorowe działania:

  1. Budowanie wiedzy i kompetencji:
  • Dopracowywanie i poszerzanie efektów badań oraz uzgodnień realizowanych
    w Spycimierzu i Uniejowie w latach 2018-2022 w zakresie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego.
  • Odkrywanie nowych obszarów problemowych związanych z wyzwaniami stojącymi przed depozytariuszami tradycji wpisanych na listę UNESCO oraz samorządami, na których terenie są te tradycje kultywowane.
  1. Organizacja i transfer wiedzy z wykorzystaniem technologii cyfrowych: budowa i prowadzenie internetowej bazy wiedzy.

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego"

Projekt dofinansowania z budżetu państwa

Celem zadania jest opracowanie i wdrażanie pionierskiego programu ochrony zjawiska procesji Bożego Ciała z tradycją kwietnych dywanów w Spycimierzu. W ramach zadania przewiduje się dwutorowe działania w modelu partycypacyjnym z decydujacym głosem depozytariuszy: 1. Interdysyplinarne badania etnologów, geografów, historyków, biologów zwieńczone wydaniem raportu z ekspertyzami i zaleceniami do holistycznej ochrony tradycji; 2. Opracowanie w oparciu o raport oferty edukacynej centrum historyczno-kulturowego, sicieżki dydaktycznej i kocnepcji produktu turystyki zrównoważonej. Długotrwałym rezultatem społecznym będzie wzmocnienie potencjału depozytariuszy i ochrona tradycji.
 

Dofinansowanie z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA

 

 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Kampania Społeczna przeciwdziałająca dziadurzeniu

Wyszukaj w katalogu

 

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 16

W poprzednim tygodniu: 30

W tym miesiącu: 42

W poprzednim miesiącu: 135

Wszystkich: 7031