Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Trzydniowe zajęcia dla dzieci pn. "Poranki z bajką"

W dniach 2-4.08.2023 r. w uniejowskiej bibliotece odbyły się zajęcia dla dzieci pn. "Poranki z bajką". W pierwszym dniu dzieci uczestniczyły w spektaklu teatralnym pn. "Poranki z legendą o Białej Damie" z użyciem pacynek. Bohaterami byli: piękna Uniejowianka-...

czytaj dalej na temat: Trzydniowe zajęcia dla dzieci pn. "Poranki z bajką"

Biblioteka z najnowocześniejszym systemem bibliotecznym

Serdecznie zapraszamy dzieci na poranki z bajką w bibliotece

  Zdjęcie przedstawia plakat zapraszający dzieci na zajęcia w bibliotece. 25.07.2023 r. wyk. Magdalena Kaczmarek
czytaj dalej na temat: Serdecznie zapraszamy dzieci na poranki z bajką w bibliotece

Podsumowanie zajęć wakacyjnych dla dzieci w bibliotece

Wakacje to czas fantastycznych letnich przygód. Uniejowska biblioteka co roku wychodzi z inicjatywą wakacyjnych zajęć dla dzieci. Także i ten rok nie mógłby wyglądać inaczej W dniu 11 lipca odbyły się warsztaty pn. „Roślinne inspiracje”. W zajęciach mogły...

czytaj dalej na temat: Podsumowanie zajęć wakacyjnych dla dzieci w bibliotece

Zapraszamy na zajęcia wakacyjne dla dzieci

Serdecznie zapraszamy dzieci w każdym wieku na zajęcia wakacyjne w bibliotece we wtorek 11 i 18 lipca odbędą się warsztaty plastyczne w środę 12 lipca odbędą się warsztaty z wycinanką w czwartek 13 i 20 lipca odbędą się zajęcia jogi z elementami...

czytaj dalej na temat: Zapraszamy na zajęcia wakacyjne dla dzieci

23. 06. 2023 r. - Wianki nad Wartą w Uniejowie

20 czerwca 2023 roku miało miejsce spotkanie autorskie z autorem powieści pt. „Herbem Wiatrak” Panem Zygmuntem Skoniecznym.

Dnia 20 czerwca 2023 roku miało miejsce spotkanie autorskie z autorem powieści pt. „Herbem Wiatrak” Panem Zygmuntem Skoniecznym. Pan Zygmunt Skonieczny to znakomity reżyser filmowy, scenarzysta i pisarz urodzony w Kosewie 10 kwietnia 1938 roku. Pan Skonieczny jest...

czytaj dalej na temat: 20 czerwca 2023 roku miało miejsce spotkanie autorskie z autorem powieści pt. „Herbem Wiatrak” Panem Zygmuntem Skoniecznym.

Wianki nad Wartą 2023 Uniejów

Zapraszamy na obchody Nocy Świętojańskiej - "Wianki nad Wartą"  23 czerwca o godzinie 18:00 (deptak przy Termach Uniejów). Odbędą się tradycyjne warsztaty plecenia wianków, pokaz gotowania zupy rybnej przez profesjonalnego kucharza, jak również Obrzęd...
czytaj dalej na temat: Wianki nad Wartą 2023 Uniejów

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Panem Zygmuntem Skoniecznym

Zygmunt Skonieczny, reżyser filmowy i pisarz, wnuk właściciela wiatraka z Chorzepina (obecnie znajdującego się w Zagrodzie Młynarskiej w Uniejowie) zaprezentuje na spotkaniu autorskim w dniu 20 czerwca 2023 roku (wtorek) o godz. 9.00...
czytaj dalej na temat: Zapraszamy na spotkanie autorskie z Panem Zygmuntem Skoniecznym

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie otrzymała dofinansowanie operacji pn. „Wianki nad Wartą” w wysokości 18 700,00 zł z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

W dniu 25 maja 2023 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie podpisała umowę z Zarządem Województwa Łódzkiego o dofinansowanie operacji pn. „Wianki nad Wartą” w wysokości 18 700,00 zł z Europejskiego Funduszu...

czytaj dalej na temat: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie otrzymała dofinansowanie operacji pn. „Wianki nad Wartą” w wysokości 18 700,00 zł z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

"Dofinansowania dla bibliotek publicznych za zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0"

 

Dofinansowanie operacji pn. „Wianki nad Wartą" z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

 

W wyniku realizacji operacji zostanie osiągnięty cel: „Kultywowanie lokalnego dziedzictwa związanego z działalnością rybacką poprzez zorganizowanie imprezy „Wianki nad Wartą”. Efektem będzie przeprowadzenie warsztatów w wyplataniu wianków świętojańskich, ugotowanie i pokazanie krok po kroku zupy rybnej przez profesjonalnego kucharza z wykorzystaniem zasobów rybnych od okolicznych dostawców, zaangażowanie zespołu, który przedstawi Obrzęd Nocy Świętojańskiej – święta wody i ognia.

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Odwiedź nas na fb

Facebook Brand Resources

 

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa

W ramach projektu w 2023 i 2024 r. podjęte będą dwutorowe działania:

  1. Budowanie wiedzy i kompetencji:
  • Dopracowywanie i poszerzanie efektów badań oraz uzgodnień realizowanych
    w Spycimierzu i Uniejowie w latach 2018-2022 w zakresie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego.
  • Odkrywanie nowych obszarów problemowych związanych z wyzwaniami stojącymi przed depozytariuszami tradycji wpisanych na listę UNESCO oraz samorządami, na których terenie są te tradycje kultywowane.
  1. Organizacja i transfer wiedzy z wykorzystaniem technologii cyfrowych: budowa i prowadzenie internetowej bazy wiedzy.

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego"

Projekt dofinansowania z budżetu państwa

Celem zadania jest opracowanie i wdrażanie pionierskiego programu ochrony zjawiska procesji Bożego Ciała z tradycją kwietnych dywanów w Spycimierzu. W ramach zadania przewiduje się dwutorowe działania w modelu partycypacyjnym z decydujacym głosem depozytariuszy: 1. Interdysyplinarne badania etnologów, geografów, historyków, biologów zwieńczone wydaniem raportu z ekspertyzami i zaleceniami do holistycznej ochrony tradycji; 2. Opracowanie w oparciu o raport oferty edukacynej centrum historyczno-kulturowego, sicieżki dydaktycznej i kocnepcji produktu turystyki zrównoważonej. Długotrwałym rezultatem społecznym będzie wzmocnienie potencjału depozytariuszy i ochrona tradycji.
 

Dofinansowanie z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA

 

 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Kampania Społeczna przeciwdziałająca dziadurzeniu

Wyszukaj w katalogu

 

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 7

W poprzednim tygodniu: 34

W tym miesiącu: 17

W poprzednim miesiącu: 175

Wszystkich: 5684