Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie

AKTUALNOŚCI, strona 16:

Uwaga! MGBP w Uniejowie w dniu 24 grudnia 2019 r. będzie nieczynna.

  INFORMACJA W dniu 24 grudnia 2019 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie będzie nieczynna.                                                  ...

czytaj dalej na temat: Uwaga! MGBP w Uniejowie w dniu 24 grudnia 2019 r. będzie nieczynna.

Zakup nowości wydawniczych

Wyjazd studyjny do Muzeum Narodowego w Szreniawie

W dniu 25.05 .2019 r. odbyła się Wizyta studyjna depozytariuszy w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie w ramach zadania: „Procesja Bożego Ciała z tradycją kwietnych dywanów w Spycimierzu-ochrona i wzmacnianie tradycji” dofinansowana w...

czytaj dalej na temat: Wyjazd studyjny do Muzeum Narodowego w Szreniawie

Wypożyczalnia Academica

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publiczenj w Uniejowie działa cyfrowa wypożyczalnia książek Academica, która jest tworzona i uzupełniana przez Bibliotekę Narodową.

Dotacja na projekt z programu Kultura Ludowa i Tradycyjna

Projekt „ Procesja Bożego Ciała z tradycją kwietnych dywanów w Spycimierzu-ochrona i wzmacnianie tradycji” zgłoszony przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Uniejowie do programu: Kultura ludowa i tradycyjna, zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa...

czytaj dalej na temat: Dotacja na projekt z programu Kultura Ludowa i Tradycyjna

Nowości dla najmłodszych

W naszym księgozbiorze nowości dla najmłodszych czytelników

Świąteczne przepisy

Święta , Święta już tuż... tuż a w naszej Bibliotece przepisy na pyszne wypieki. Zapraszamy

czytaj dalej na temat: Świąteczne przepisy

Warsztaty świąteczne

W tym roku podczas warsztatów świątecznych dzieci wykonywały piękne stroiki na drzewie, miały do tego do wykorzystania bombki i inne bibeloty cieszące się powodzeniem. Tak miły czas warsztatów uświetnił nam również Pan Ireneusz Szczęsny- właściciel restauracji...

czytaj dalej na temat: Warsztaty świąteczne

"Dofinansowania dla bibliotek publicznych za zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0"

 

Dofinansowanie operacji pn. „Wianki nad Wartą" z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

 

W wyniku realizacji operacji zostanie osiągnięty cel: „Kultywowanie lokalnego dziedzictwa związanego z działalnością rybacką poprzez zorganizowanie imprezy „Wianki nad Wartą”. Efektem będzie przeprowadzenie warsztatów w wyplataniu wianków świętojańskich, ugotowanie i pokazanie krok po kroku zupy rybnej przez profesjonalnego kucharza z wykorzystaniem zasobów rybnych od okolicznych dostawców, zaangażowanie zespołu, który przedstawi Obrzęd Nocy Świętojańskiej – święta wody i ognia.

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Odwiedź nas na fb

Facebook Brand Resources

 

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa

W ramach projektu w 2023 i 2024 r. podjęte będą dwutorowe działania:

  1. Budowanie wiedzy i kompetencji:
  • Dopracowywanie i poszerzanie efektów badań oraz uzgodnień realizowanych
    w Spycimierzu i Uniejowie w latach 2018-2022 w zakresie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego.
  • Odkrywanie nowych obszarów problemowych związanych z wyzwaniami stojącymi przed depozytariuszami tradycji wpisanych na listę UNESCO oraz samorządami, na których terenie są te tradycje kultywowane.
  1. Organizacja i transfer wiedzy z wykorzystaniem technologii cyfrowych: budowa i prowadzenie internetowej bazy wiedzy.

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego"

Projekt dofinansowania z budżetu państwa

Celem zadania jest opracowanie i wdrażanie pionierskiego programu ochrony zjawiska procesji Bożego Ciała z tradycją kwietnych dywanów w Spycimierzu. W ramach zadania przewiduje się dwutorowe działania w modelu partycypacyjnym z decydujacym głosem depozytariuszy: 1. Interdysyplinarne badania etnologów, geografów, historyków, biologów zwieńczone wydaniem raportu z ekspertyzami i zaleceniami do holistycznej ochrony tradycji; 2. Opracowanie w oparciu o raport oferty edukacynej centrum historyczno-kulturowego, sicieżki dydaktycznej i kocnepcji produktu turystyki zrównoważonej. Długotrwałym rezultatem społecznym będzie wzmocnienie potencjału depozytariuszy i ochrona tradycji.
 

Dofinansowanie z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA

 

 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Kampania Społeczna przeciwdziałająca dziadurzeniu

Wyszukaj w katalogu

 

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 7

W poprzednim tygodniu: 34

W tym miesiącu: 17

W poprzednim miesiącu: 175

Wszystkich: 5684