Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie

AKTUALNOŚCI, strona 1:

VII Seminarium Spycimierskie

  VII Seminarium Spycimierskie Tegoroczne Seminarium (16 – 18 listopada) było dłuższe od poprzednich. W tym roku dodatkowo zaplanowaliśmy pierwsze spotkanie samorządów, instytucji kultury oraz nauki działających na rzecz ochrony niematerialnego dziedzictwa...
czytaj dalej na temat: VII Seminarium Spycimierskie

Realizacja Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021- 2025

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na  lata  2021-2025   Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego mając na celu poprawę czytelnictwa w Polsce dofinansowuje i realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Biblioteka Narodowa...

czytaj dalej na temat: Realizacja Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021- 2025

Spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Lingas- Łoniewską

W piątek 13 października w ramach współpracy Instytutu Książki z Dyskusyjnym Klubem Książki działającym w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie odbyło się spotkanie autorskie z wrocławską pisarką Agnieszką Lingas-Łoniewską zwaną przez swych...

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Lingas- Łoniewską

Informacje prace remontowe przy uniejowskiej bibliotece

Szanowni Państwo!!! Z uwagi na remont ulicy I. Bojakowskiej oraz ul. Kościelnickiej wejście do biblioteki jest udostępnione dzięki uprzejmości  Ks. Infułata Andrzeja Ziemieśkiewicza od strony Kolegiaty.    Za utrudnienia przepraszamy!

czytaj dalej na temat: Informacje prace remontowe przy uniejowskiej bibliotece

Warsztaty w Wejherowie na temat prowadzenia archiwów społecznych

         Warsztaty w Wejherowie na temat prowadzenia archiwów społecznych   13 września w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyły się pierwsze warsztaty wyjazdowe przygotowane i przeprowadzone w ramach zadania:...

czytaj dalej na temat: Warsztaty w Wejherowie na temat prowadzenia archiwów społecznych

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Lingas- Łoniewską

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Lingas- Łoniewską, które odbędzie się w dniu 13 października 2023 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie.    

czytaj dalej na temat: Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Lingas- Łoniewską

Spotkanie informacyjno - edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa osób starszych

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjno - edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa osób starszych, które odbędzie się dnia 10 października 2023 r. o godz. 11:00 w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie.  

czytaj dalej na temat: Spotkanie informacyjno - edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa osób starszych

Narodowe Czytanie 2023 w Uniejowie

Narodowe Czytanie na Bulwarach Nadwarciańskich w Uniejowie   W sobotę, 9 września 2023 r., w pięknym otoczeniu Bulwarów Nadwarciańskich w Uniejowie odbyła się 12 edycja Narodowego Czytania.   Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej....

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie 2023 w Uniejowie

Narodowe Czytanie 2023

W najbliższą sobotę 9 września 2023 r. serdecznie zapraszamy na Narodowe Czytanie, miejsce:Nadwarciańskie Bulwary w Uniejowie, godz.12.00.

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie 2023

"Dofinansowania dla bibliotek publicznych za zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0"

 

Dofinansowanie operacji pn. „Wianki nad Wartą" z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

 

W wyniku realizacji operacji zostanie osiągnięty cel: „Kultywowanie lokalnego dziedzictwa związanego z działalnością rybacką poprzez zorganizowanie imprezy „Wianki nad Wartą”. Efektem będzie przeprowadzenie warsztatów w wyplataniu wianków świętojańskich, ugotowanie i pokazanie krok po kroku zupy rybnej przez profesjonalnego kucharza z wykorzystaniem zasobów rybnych od okolicznych dostawców, zaangażowanie zespołu, który przedstawi Obrzęd Nocy Świętojańskiej – święta wody i ognia.

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Odwiedź nas na fb

Facebook Brand Resources

 

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa

W ramach projektu w 2023 i 2024 r. podjęte będą dwutorowe działania:

  1. Budowanie wiedzy i kompetencji:
  • Dopracowywanie i poszerzanie efektów badań oraz uzgodnień realizowanych
    w Spycimierzu i Uniejowie w latach 2018-2022 w zakresie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego.
  • Odkrywanie nowych obszarów problemowych związanych z wyzwaniami stojącymi przed depozytariuszami tradycji wpisanych na listę UNESCO oraz samorządami, na których terenie są te tradycje kultywowane.
  1. Organizacja i transfer wiedzy z wykorzystaniem technologii cyfrowych: budowa i prowadzenie internetowej bazy wiedzy.

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego"

Projekt dofinansowania z budżetu państwa

Celem zadania jest opracowanie i wdrażanie pionierskiego programu ochrony zjawiska procesji Bożego Ciała z tradycją kwietnych dywanów w Spycimierzu. W ramach zadania przewiduje się dwutorowe działania w modelu partycypacyjnym z decydujacym głosem depozytariuszy: 1. Interdysyplinarne badania etnologów, geografów, historyków, biologów zwieńczone wydaniem raportu z ekspertyzami i zaleceniami do holistycznej ochrony tradycji; 2. Opracowanie w oparciu o raport oferty edukacynej centrum historyczno-kulturowego, sicieżki dydaktycznej i kocnepcji produktu turystyki zrównoważonej. Długotrwałym rezultatem społecznym będzie wzmocnienie potencjału depozytariuszy i ochrona tradycji.
 

Dofinansowanie z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA

 

 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Kampania Społeczna przeciwdziałająca dziadurzeniu

Wyszukaj w katalogu

 

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 7

W poprzednim tygodniu: 34

W tym miesiącu: 17

W poprzednim miesiącu: 175

Wszystkich: 5684